Home Straipsniai OKINAVOS GOJU RYU KARATE DO KYOKAI SEMINARAS

OKINAVOS GOJU RYU KARATE DO KYOKAI SEMINARAS

seminaras2007-1Kovoje kiekviena stovėsena turi savo paskirtį ir yra pasirenkama pagal distanciją. Galima sakyti, kad viena iš universaliausių stovėsenų artimoje kovoje yra Sanchin. Ji tinkama tiek puolimui, tiek gynybai. Iš šios stovėsenos lengva laisvai judėti atsispiriant nuo bet kurios kojos – taip sutaupomas laikas, kovotojas tampa greitesniu. Kalbama, kad Kanryo Higaonna, karate Goju Ryu stiliaus įkūrėjo Chojun Miyag'io mokytojas, vien tik Sanchin katos (kurios pagrindas ir yra Sanchin stovėsena) savo mokinius mokydavo 3-5 metus. O rugpjūčio 31 dieną Vilniuje vykusio Okinavos Goju Ryu Karate Do Kyokai seminaro metu dalyviai turėjo tik vieną valandą, skirtą Sanchin stovėsenai pramokti.

Seminarą vedęs Goju Ryu mokytojas Artūras Vanagas (1 danas) stengėsi kiekvienam parodyti šio kovos meno pagrindinius principus, tradicijas bei technikos subtilybes. Taigi norintieji turėjo galimybę susipažinti su Sanchin bei savo kūnu išbandyti jos stabilumą, pamatyti ir pajusti tradicinį šios stovėsenos Goju Ryu karate patikrinimą.

seminaras2007-2Tačiau daugumai dalyvių labiausiai patiko antroji seminaro dalis, kurios metu Artūras Vanagas mokė aukštos Goju Ryu technikos – Kakie, t.y. „lipnių rankų", turinčių analogų ir Taidzi bei kai kuriuose kituose kovos menuose. Seminarui pasibaigus Vladas Lobanovas, vienas iš dalyvių, dalinosi įspūdžiais: „Šiaip labai patiko seminaras. Pats praktikuoju taidzi, tad buvo labai naudinga suvokti šio karate principus, juos palyginti. Labiausiai patiko darbas Kakie – porinis darbas. Nes jis turi panašumų su kinietisku tui-shou – stumiančiomis rankomis."

Išmokę stovėti Sanchin ir pajutę Kakie „lipnumą", dalyviai galėjo pamatyti Sanchin katą, pratimus su tradiciniais karate Goju Ryu įrankiais bei patys juos išbandyti.

A.Vanago nuomone, seminaras buvo per trumpas, žmonės spėjo tik šiek tiek susipažinti su Kakie technika, norėjosi duoti daugiau. „Kaip dažniausiai būna, pritrūko laiko. Nespėjome padirbti Kakie technikos kovinio pritaikymo veiksmų," – apgailestavo mokytojas. Todėl ateityje norintiems planuojama daryti papildomą seminarą Kakie technikai giliau mokytis.

seminaras2007-3seminaras2007-4 

 

Ross_Enamait

"Athletes are unique individuals. This means you and I are not the same. Find what works for you" -- Ross Enamait


Visos teisės saugomos © 2019 Dojo.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.